Skutery 24 

Wynajem i Sprzedaż

Pętla Beskidzka Mała

 

Trasa: Żywiec (zwiedzanie miasta) - Koniaków (Muzeum Koronkarstwa) - Istebna (Muzeum Regionalne "Chata Kawuloka", Izba Pamięci Jerzego Kukuczki) - Wisła (Zamek Prezydenta, Galeria Sportowe Trofea Adama Małysza, Przejazd pod Skocznię Narciarską im. Adama Małysza) – Żywiec.

 

Duża Pętla Beskidzka

 

Trasa: Żywiec (zwiedzanie miasta) - Jezioro Żywieckie i kaskady rzeki Soły - Góra Żar - Szczyrk (Kościół Parafialny św. Jakuba, wyciąg krzesełkowy na Skrzyczne) - Salmopol (Biały Krzyż na Przełęczy Salmopolskiej) - Wisła (Galeria Sportowe Trofea Adama Małysza, Przejazd pod Skocznię Narciarską im. Adama Małysza) - Istebna (Muzeum Regionalne "Chata Kawuloka", Izba Pamięci Jerzego Kukuczki) - Koniaków (Muzeum Koronkarstwa) - Przełęcz Koniakowska - Milówka - Węgierska Górka (zwiedzanie fortu) – Żywiec.

 

Pętla Beskidzka ze zwiedzaniem Muzeum Browaru w Żywcu

 

Trasa: Żywiec - Golgota Beskidów  Matyska - Milówka - Koniaków - Istebna - Wisła – Szczyrk.

 

https://goo.gl/maps/XyPcUgSf9St

 

 

 

 

Rychwałd przez jezioro żywieckie

 

Poprzez Łodygowice z zabytkowym Kościołem  pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza  wzniesionym w latach 1634-1636  wiedzie urokliwa trasa dookoła jeziora żywieckiego. W upalne dni można wypocząć nad wodą . Zjeść rybkę i popływać rowerkiem wodnym.  Końcowym etapem jest Rychwałd położony na wschód od Żywca, w dolinie potoku Nawieśnik. Należy do najstarszych osad wiejskich otaczających w średniowieczu miasto Żywiec. Znajduje się w nim Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej.

 

 https://goo.gl/maps/99zsZ8pZzJS2

Beskidy

 

To nie tylko góry, nie tylko piękne tereny i malownicza przyroda, to również wiele atrakcji, poprzez które turyści mogą bliżej poznać historię tego miejsca i obyczaje, jakie panują tam od bardzo dawna.

ŻYWIEC

Trasę można rozpocząć przy zamku w Żywcu.  Zwiedzić tu można efektowny Stary Zamek (ul. Zamkowa) z krużgankami przypominającymi te na Wawelu, Nowy Zamek (pałac Habsburgów) oraz otaczający budowle park ze starym drzewostanem i Domkiem Chińskim na wyspie. Na żywiecki Browar (ul. Browarna) trzeba poświęcić trochę więcej czasu.

 

GOLGOTA BESKIDÓW NA MATYSCE

Golgotą Beskidów nazwano szczyt Matyski (609 m n.p.m.), położony niedaleko miejscowości Radziechowy. Nad niewysokim szczytem Matyski góruje Krzyż Millenijny. 

 

https://goo.gl/maps/qytKKQ3CBf52

 

MILÓWKA

Milówka, bardzo zaciszna niegdyś miejscowość, zasłynęła za sprawą braci Golców. W Milówce warto zajrzeć do Starej Chałupy - ciekawego Muzeum regionalnego oraz do miejscowych kościołów - Wniebowzięcia NMP i Św. Antoniego Padewskiego. Na dalszej trasie są Laliki - maleńka miejscowość z oryginalnym drewnianym kościółkiem.

 

KONIAKÓW

Koniaków to jedna z najpiękniejszych miejscowości w Beskidach. Nie rozłożyła się, jak większość innych górskich wiosek, w dolinie, ale na grzbiecie (około 700 m n.p.m.), górując ponad okolicznym światem.

 

ISTEBNA

Prosto z Koniakowa droga wiedzie do Istebnej, równie ciekawej miejscowości górskiej, nie zatłoczonej i kultywującej lokalne tradycje i sztukę folkową. Na turystów czeka tu Chata Kawuloka (Wojtosze 824) oraz Izba Pamięci Jerzego Kukuczki (Wilcze 340). .

 

WISŁA 

Kolejna miejscowość na trasie to najpopularniejszy kurort Beskidu Śląskiego - Wisła, sławna głównie za sprawą Adama Małysza. W centrum znajduje się deptak. Można przespacerować się nad rzekę Wisłę. W pobliżu widać okazały Hotel Gołębiewski. Poza centrum polecam szczególnie Wisłę Czarne - niezwykle piękne, a przy tym nie tak zaludnione miejsce z Jeziorem Czerniańskim, wodospadem, Skansenem a nieco wyżej Zameczkiem Prezydenta RP (Stok Zadniego Gronia). W niedalekiej Wiśle Malince warto podziwiać zmodernizowaną skocznię narciarską.

 

SZCZYRK

Ostatnie już miejsce na trasie to Szczyrk, do którego prowadzi z Wisły malownicza trasa przez Przełęcz Salmopolską (widokowy punkt i centrum narciarstwa).  W centrum Szczyrku znajduje się dolna stacja kolejki linowej wywożącej turystów i narciarzy na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego - Skrzyczne (1257 m n.p.m.).

Copyright Grupa Klaczek        tel. 606 839 153        

email: biuro@skutery24.eu